{§} legalKit
česky English

{§} legalKit

legal department as a service

Jak služba funguje?

Je pouze na vás, jakým způsobem budete chtít spolupracovat. Cest je hned několik.

Připravili jsme pro vás základní balíčky, řešící ucelené situace, na které můžete narazit při vašem podnikání. Jak to bude probíhat?
  • Vyberte si balíček, který popisuje vaší situaci a odešlete nám objednávku
  • Poskytnete nám nezbytné informace – buď skrze formulář, nebo si zavoláme – volba je na vás!
  • Pokud nám bude cokoliv chybět, doptáme se
  • Zašleme Vám draft dokumentace a budeme vám k dispozici ohledně dotazů
  • Dokončíme dokumenty a je hotovo!
Zajímá mě to

Nemáte ve společnosti nikoho, kdo by se vám staral o každodenní záležitosti? Chcete právní oddělení, ale nechcete nabírat nikoho na plný úvazek? Za pevný paušální poplatek můžete tyto záležitosti delegovat na nás. V rámci poplatku:
  • alokujeme každý měsíc dohodnutý počet hodin,
  • zaručíme vám konkrétní úroveň dostupnosti,
  • získáte slevu na hodinovou sazbu oproti standardní hodinové sazbě.
Služba slouží jako právní podpora při vašem podnikání. Můžete na nás průběžně vznášet právní dotazy, požádat nás o revizi smlouvy protistrany či nechat nás vyplnit a zkontrolovat vzorové smlouvy. Budete-li mít sofistikovanější zadání mimo vymezený rozsah, budeme připraveni se vám věnovat přednostně a při plné znalosti vašeho podnikání.
Zajímá mě to

Nenašli jste se ani v jedné z variant? Připravíme vám službu na míru. Kontaktujte nás a sjednejte si s námi nezávaznou schůzku. Věříme, že najdeme řešení, které vám bude vyhovovat!
Napište nám

V čem se lišíme od jiných služeb?

Při poskytování naších služeb chceme maximálně odstranit bariéry, které brání technologickým firmám využít pro své právní problémy profesionály.

Co jim v tom brání?

Technologické firmy mají často velmi specifický produkt a mohou mít strach, že ho budou muset advokátům dlouze vysvětlovat. Vzděláním jsme sice advokáti, ale srdcem a praxí jsme i ajťáci. Sami vyvíjíme softwarové produkty a IT klienti jsou pro nás přirozenými partnery. U nás od nuly nezačínáte.

Právní služby profesionálů mohou být drahé a zájemci si často nejsou jistí, kolik je služba ve finále bude stát. Naše balíčky proto poskytujeme za pevně stanovenou cenu. A pokud potřebujete něco extra? Dáme vám pevnou nabídku na míru. Vždy proto víte, kolik za službu utratíte.

Právní řád se rychle vyvíjí a zájemci často neví, jaké služby a proč by měli pořizovat. Proto neprodáváme konkrétní právní služby, ale nabízíme řešení konkrétních situací. Rozhodnutí, co je třeba udělat, už nechte na nás.

Často se stává, že advokát pro požadavky klientů nachází pouze slova typu „Nejde, nemůžete“. Respektujeme váš business model a rozumíme potřebě vyvažovat rizika. Neřešíme právní problémy, řešíme problémy pomocí práva.

Technologické firmy mohou mít omezené časové a personální zdroje, které jsou ochotni věnovat právním záležitostem a raději se věnují svým službám. Navíc – ne každý rád jedná s advokáty. Naše služby proto poskytujeme co nejvíce neformálně a, přeje-li si to klient, zcela distančně. Službu objednáte na pár kliknutí a je na vás, jak s námi budete komunikovat. Přizpůsobíme se vaší komunikaci.

Nezřídka se setkáváme s reakcí, že „advokát není potřeba, koho bychom zajímali/ostatní to taky nemají“. Naše praxe nás však naučila, že prevence se v právu vyplatí mnohonásobně více, než řešení sporu. v autě také nejsou potřeba, dokud nenarazíte. Vysvětlíme co a proč potřebujete. Zbytek je na vás.

Naše reference

Logo - Rossum Czech Republic s.r.o., Ondřej Krtička
Spolupracujeme s martins' zejména v otázkách software law, open source compliance a též umělé inteligence. Jejich rady jsou stručné a výstižné a je znát, že předmětné technologii rozumí nejen právně, ale i fakticky. To je příjemné, protože coby technologická firma máme poměrně komplikované právní otázky a jejich řešení je založené na tom, že konzultant rozumí i našemu produktu a businessu. To martins' splňují.
Rossum Czech Republic s.r.o., Ondřej Krtička
Logo - W.A.G. payment solutions, a.s., Lukáš Herma
Využíváme martins' v situacích, kdy potřebujeme řešit GDPR, ochranné známky, licenční politiky či pořizování softwaru, včetně podpory při vyjednávání. Oceňujeme hlavně pružnou reakční dobu a osobní přístup, který v kombinaci s faktickou znalostí technologií a porozumění našim interním procesům vede k opravdu efektivní spolupráci.
W.A.G. payment solutions, a.s., Lukáš Herma
Logo - TIRECHECK s.r.o., Michal Palaš
S martins' spolupracujeme již téměř 3 roky a s jejich službami jsme velmi spokojeni. Jako firma dodáváme nové technologie pro mezinárodní firmy a potřebuje kvalitní právní poradenství v IT oblasti. To vše jsme našli právě u martins'.
TIRECHECK s.r.o., Michal Palaš
Logo - Artiffine, s.r.o., Jan Zibner
S martins' pravidelně spolupracujeme při konzultacích zapeklitých právních otázek a spolupráce je vždy na výbornou - perfektní a neformální komunikace, super erudice a flexibilní přístup k řešení otázek i požadavkům. Od problémů obecných až k okrajovým specifikům, které s nimi řešíme, s martins' jsme doposud vždy našli řešení. Na jejich přístupu k právu přitom oceňujeme zejména kreativitu a neotřelost, s jakou přistupují ke každé složitosti.
Artiffine, s.r.o., Jan Zibner
Logo - EXAPRO s.r.o., Thomas Bordier
Working with Martin and Martin has been an absolute pleasure. For the first time in 20 years, I have found legal counsel that not only cares deeply about their clients but also possesses a strong IT culture.
EXAPRO s.r.o., Thomas Bordier
Logo - Sim companies s.r.o., Patrik Beck
Spolupráce s martins' je příjemná proto, že rozumí vašemu produktu a tedy i vašim potřebám. Upozorní vás na rizika, ale dovedou zvolit řešení, které bude vyvážené z pohledu právní preciznosti a smysluplnosti z pohledu podnikání.
Sim companies s.r.o., Patrik Beck
Logo - VIDELLO LIMITED, Miroslav Dobeš
S martins' jsme řešili například možnosti využívání GPL komponent v našem produktu či přípravu licenčních a obchodních podmínek pro desktopový software. Spolupráce byla bezproblémová a oceňujeme zejména jednoduchost komunikace, kdy není třeba podrobně vysvětlovat základy našeho businessu, ale stačí se zaměřit pouze na dílčí specifika, což zpříjemní a zrychlí celý proces.
VIDELLO LIMITED, Miroslav Dobeš
Logo - StrategyQuant s.r.o., Maroš Frič
Spolupráce s martins' byla bezproblémová, komunikace a dodání právních analýz a podkladů rychlé, můžu je určitě doporučit.
StrategyQuant s.r.o., Maroš Frič